Get Adobe Flash player

Jak korzystać ze strony?

Strona zawiera informacje na temat programu Natura 2000 oraz na temat projektu TSE ,,Tilia” ,,Człowiek, Środowisko, Integracja. Aktywna edukacja na obszarach chronionych”.

MAPY

Strona zawiera mapy 4 województw, dla których realizowany jest projekt. Na mapach zaznaczone są obszary chronione w poszczególnych województwach, w tym tereny Natura 2000.  Aby uzyskać więcej informacji na temat wybranych obszarów Natura 2000 należy kliknąć na słupek znajdujący się po lewej stronie jego nazwy.

OPISY OBSZARÓW CHRONIONYCH

W ramach projektu nauczyciele zobowiązani są do przeprowadzenia zajęć w terenie na obszarze chronionym. Jedną z form dokumentacji zajęć jest zamieszczenie informacji na stronie internetowej. Opis ma dotyczyć obszarów 2000. Jeśli informacje dotyczą innych terenów chronionych niż obszarów Natura 2000, relację należy zamieścić na stronie obszary Natura 2000, ale w kategorii ,,Inne obszary chronione”. Informacje na temat danego obszaru można uzupełniać o kolejne posty. Zdjęcia zamieszczane na stronie internetowej nie mogą być większe niż 150 kB. Do jednego postu można załaczyć jedno zdjęcie. Jeśli użytkownik chce dołczyć więcej zdjęć trzeba to zrobić w kolejnym poście, czyli najpierw wysłać post z opisem do moderatora i ponownie założyć nowy post do danego tematu klikając „odpowiedz”.

W celu pobrania dokładnej instrukcji umieszczania opisów kliknij tutaj

REJESTRACJA

Strona, na której klasa biorąca udział w projekcie zamieszcza teksty i zdjęcia obszarów chronionych działa na zasadzie forum. Użytkownicy pierwszy raz korzystający z forum muszą się zarejstrować (klikając zakładkę Natura 2000 i Zarejstruj się). Jako nazwa należy wpisać nazwę klasy i szkoły np. ,,5dzSP16 w Toruniu”. W procesie rejestracji należy podać adres mailowy, następnie należy wejść na swoją pocztę i kliknąć link,  w celu potwierdzenia rejestracji. W celu dodania kolejnych postów należy zalogować się używając wybranego podczas rejestracji hasła i loginu. Do rejestracji nie są wymagane dane osobowe.

 

Treści zamieszczane na forum są sprawdzane przez administratora. Wszystkie niepożądane będą usuwane.